Curățenie de toamnă în parcurile din municipiul Giurgiu

Primăria municipiului Giurgiu prin Giurgiu Servicii Locale, societate subordonată Consiliului Local au demarat o acțiune de curățeniei și reparații ale mobilierului din parcurile municipiului Giurgiu.
Conform graficului, astăzi 7 octombrie, angajații societății au început lucrările în parcurile Mihai Viteazul, Alei și Clopotari.
În Parcul Mihai Viteazul va fi reabilitat soclul statuii, vor fi înlocuite coșurile de gunoi, băncile vor fi vopsite, iar acolo unde este necesar, vor fi înlocuite lamelele băncilor. De asemenea, vor fi executate și lucrări de amenajare peisagistică ce constau în cosirea ierbii, toaletarea gardului viu și înlocuirea dalelor behaton detariorate.
În paralel, tot începând de astăzi, în parcurile Alei și Clopotari sunt desfășurate astfel de lucrări.

Ultima modificare: 07.10.2022 – 13:41 de către Administrator

Anteriorul Anunț important